Botoks

Botoks Ankara

Botoks

Botulinum toksini kullanımı cilt gençleştirme (antiaging) amacıyla uygulanan, yaşlanmanın cilt üzerindeki belirtileri ile, özellikle de yüzdeki mimik kırışıklıklarıyla mücadelede etkili bir tedavi yöntemidir. Botulinum toksini, mimiklere bağlı oluşmakta olan kırışıklıkları birkaç ay süreyle geriletmektedir, ancak derin kırışıklıklarda botulinum toksini ile birlikte yüz dolgu maddelerinin de kullanılması gerekebilir. Botoks (botox) botulinum toksinine örnek olarak verilebilir.

Herhangi bir komplikasyona meydan vermemek için uygulamaların uygun dilüsyonda ve doğru bölgelere enjekte edilmesi gerekir.

Botoks aynı zamanda el ve koltukaltı terlemesinin (hiperhidroz) durdurulmasında da kullanılmaktadır. Bu uygulama hastaların hayat kalitesini arttırmaktadır. Botoks'un hiperhidroz tedavisindeki etkisi 6-8 ay kadar sürmektedir.

Yüz Bölgesi Botoks Uygulama Sonrası Bilinmesi Gerekenler

 • Uygulama yapılan yüz kaslarınız uygulama sonrası 1-2 saat süreyle çalıştırılmalıdır (örneğin kaşların yukarı kaldırılması, kızar gibi yapılması ve gözlerin kısılması). Bu işlem Botoks'un kaslardaki aktivitesini hızlandıracaktır.
 • Uygulama yapılan bölge 24 saat boyunca ovuşturulmamalı, kaşınmamalı ve masaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama sonrası 24 saat boyunca alkol alınmamalıdır.
 • Uygulama yapılan bölgeye 4 saat boyunca makyaj yapılmamalıdır.
 • Uygulama yapılan bölge 4 saat boyunca alkollü temizleyiciler ile temizlenmemelidir.
 • Uygulamadan itibaren 4 saat boyunca, terkibin yayılmasını ve yan etki riskini önlemek amacıyla, yatılmamalı ve dik konumda kalınmalıdır.
 • Uygulama sonrası 4 saat boyunca sıcak duş alınmamalı ve ağır egzersiz yapılmamalıdır. Günlük aktiviteler rahatlıkla sürdürülebilir.
 • Uygulama sonrasında oluşan küçük bombe veya noktalar birkaç saat içinde kaybolacaktır.
 • İlk etkileri 12–96 saat içinde ortaya çıkar.
 • Tam etkisini göstermesi 7-14 gün sürer.
 • Yüz bölgesinde etkisi genellikle 3-6 ay kadar sürmektedir. Kalıcı değildir.

Botoks İle Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme (Hiperhidrozis), ter bezlerinin normalden fazla çalışması sonucu oluşan bir problemdir. Bu problem; özgüven kaybı ile birlikte kişide ciddi rahatsızlıklar oluşturmakta, kişinin yaşam kalitesini düşürmekte ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkilemektedir.

Günümüzde botoks enjeksiyonları ile aşırı terleme tedavisi yapılmaktadır. Botoks uygulandığı bölgede sinir iletimini bloke ederek ter bezlerinin salgı üretimini yavaşlatmakta ve durdurmaktadır.

Botoks hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.ankarabotoks.net sitesini ziyaret ediniz.

İlgili Yazılar


Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason, önce Amerika'da kullanılmaya başlanan 2 yıldır da ülkemizde yoğun şekilde uygulanmakta olan ses dalgaları ile cilt gençleştirme işlemidir.Fokuslu Ultrason'un diğer cilt gençleştirme işlemlerinden farkı yüz ovalini ve gıdıyı toparlama etkisinin daha fazla olmasıdır.

Devamını Oku

İplerle Gençleşme

Özellikle 40'lı yaşlardan sonra yüzümüzdeki yaşlanmaya bağlı değişiklikleri daha net hissetmeye başlamaktayız. Bu yaşlardan sonra kollajen yıkımı hızlanmakta ve bağ dokusu sıkılığını kaybetmektedir. Dolayısıyla hem üst yüzey kırışıklıklarını önlemek hem de yüz ovalini toparlamak için farklı yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Devamını Oku

Botoks Nedir?

Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Konservelerin hava almasıyla oluşur. Zehirlenmelere neden olur. Temelde bakterinin kendini korumak için salgıladığı maddedir. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Estetik Dolgu

Zaman insanlarda karşı koyulamayacak değişiklikler oluşturur. Yaşlanma, yüzde çizgi ve kırışıklıkların belirmesiyle fark edilir. Yıllar geçtikçe, yüz ve dudaklar eski dolgunluğunu, diriliğini yitirmeye başlar. Dudak ve göz çevresinde kırışıklıklar belirir; konuşurken ya da gülerken bunları saklamak olanaksız hale gelir.

Devamını Oku