Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon

Mikrodermabrazyon;

  • ciltte yaşa bağlı oluşan ince kırışıklıkları
  • güneşin cilt üzerindeki olumsuz etkilerini
  • güneş lekelerini
  • genişlemiş cilt gözeneklerini ve siyah noktaları
  • akne ve akne sonrası oluşmuş izleri
  • travma sonrası oluşmuş bazı izleri
  • cilt çatlaklarını

tedavi etmeye yardımcı olan bir tekniktir.

Mikrodermabrazyon Nasıl Uygulanır?

Mikrodermabrazyonda kullanılan cihaz bir yandan yüze çok küçük kristaller püskürterek abrazyon yaparken bir yandan da vakum etkisiyle derini üst tabakasındaki ölü hücreleri uzaklaştırır.

Etki Mekanizması Nasıldır?

Mikrodermabrazyon, hücre yenilenmesini ve yeni kollajen yapımını destekler. Yüzeydeki ölü hücreleri uzaklaştırarak daha düzgün bir cilt yüzeyi sağlarken uygulanacak diğer ilaçların da cildin alt tabakasına nüfuz etmesini kolaylaştırır.

Yan Etkisi Var Mıdır?

Uygulama sonrası hafif şişlik ,kızarıklık, nadiren morluk olabilir. Ancak bunlar kısa süre içinde kaybolur.

Seanslar Ne Kadar Sürer?

Her seans yaklaşık 15 ila 30 dakika arası sürer. Diğer cilt yenileme tekniklerinde olduğu gibi mikrodermabrazyonda da birden fazla seansa ihtiyaç duyulur.

İlgili Yazılar


Fokuslu Ultrason

Fokuslu Ultrason, önce Amerika'da kullanılmaya başlanan 2 yıldır da ülkemizde yoğun şekilde uygulanmakta olan ses dalgaları ile cilt gençleştirme işlemidir.Fokuslu Ultrason'un diğer cilt gençleştirme işlemlerinden farkı yüz ovalini ve gıdıyı toparlama etkisinin daha fazla olmasıdır.

Devamını Oku

İplerle Gençleşme

Özellikle 40'lı yaşlardan sonra yüzümüzdeki yaşlanmaya bağlı değişiklikleri daha net hissetmeye başlamaktayız. Bu yaşlardan sonra kollajen yıkımı hızlanmakta ve bağ dokusu sıkılığını kaybetmektedir. Dolayısıyla hem üst yüzey kırışıklıklarını önlemek hem de yüz ovalini toparlamak için farklı yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

Devamını Oku

Botoks Nedir?

Botoks, Clostridium botulinum isimli bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan bir ilaçtır. Konservelerin hava almasıyla oluşur. Zehirlenmelere neden olur. Temelde bakterinin kendini korumak için salgıladığı maddedir. Bu ilaç 20 yılı aşkın bir süredir tıbbın değişik dallarında kas kasılmalarını rahatlatmak amacıyla kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Estetik Dolgu

Zaman insanlarda karşı koyulamayacak değişiklikler oluşturur. Yaşlanma, yüzde çizgi ve kırışıklıkların belirmesiyle fark edilir. Yıllar geçtikçe, yüz ve dudaklar eski dolgunluğunu, diriliğini yitirmeye başlar. Dudak ve göz çevresinde kırışıklıklar belirir; konuşurken ya da gülerken bunları saklamak olanaksız hale gelir.

Devamını Oku